Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Priekuļu apvienības aktualitātes oktobrī

Priekuļu apvienības aktualitātes oktobrī

Pasākumi Priekuļu apvienības teritorijā:

  • svētdien, 2.oktobrī, plkst.14.00 notiks E. Veidenbauma 155.dzimšanas dienas ieskandināšanas pasākums ''Kalāčos''; 
  • 4.oktobrī Priekuļu Kultūras namā notiks Skolotāju dienas pasākums;
  • trešdien, 5.oktobrī, plkst.10.00 Priekuļu Kultūras namā būs iespēja vērot muzikālu izrādi bērniem ''Otiņas un Krāsiņas raibā diena'';
  • Mārsnēnu Tautas namā 8.oktobrī plkst.19.00 uzstāsies Maksims Trivaškevičs ar Stand-Up komēdijas izrādi ''Latviešu komiķis'';
  • Priekuļu Kultūras namā 14.oktobrī plkst.21.00 notiks sezonas atklāšanas balle ar grupu ''Lauku muzikanti'';
  • Mārsnēnu tautas namā 22.oktobrī plkst.17.00 notiks sadziedāšanās vakars ar folkloras grupu ''Liepa'';
  • Liepas Kultūras namā 27.oktobrī plkst.18.00 notiks Cēsu Teātra izrāde bērniem "Heijā, vardulēn";
  • Veselavas muižā 29.oktobrī no plkst.18.00 līdz plkst.02.00 būs iespējams apmeklēt Leģendu nakts pasākumu "Pūkas un spalvas".  

Izstādes

Prikuļu Kultūras namā oktobrī bez maksas būs apskatāma Normunda Kažoka foto izstāde.

Tūrisms

Aicinām visus uz dzejas pastaigu Liepā. Eduards un Kārlis Veidenbaumi, Eduards Treimanis-Zvārgulis, Pāvils Rozītis, Augusts Julla, Vladimirs Kaijaks un Dzidra Inkina – šo autoru dzīvesstāsti ir saistīti ar Liepas apkārtni. Desmit vietās Liepas ielā (Rūpnīcas ielā) jāatrod QR kodi, tos noskenējot, būs iespēja video formātā noskatīties un noklausīties Liepā dzimušo vai dzīvojušo dzejnieku dzeju, kā arī paskatīties uz Liepu dzejnieka acīm.

Video autors: Ainārs Spulis, savukārt dzejoļus ierunājuši Liepas amatierteātra "Krams" dalībnieki. 
Paldies Treimaņu ģimenei, Liepasmuižas un Grīviņu saimniekiem par atsaucību! Ja telefons nav aprīkots ar QR kodu lasītāju, visi video skatāmi arī Liepas bibliotēkā un E.Veidenbauma muzejā ''Kalāči''. 

Vide

Pie Liepas pamatskolas 7.oktobrī plkst.13.00 un E. Veidenbauma muzeja ''Kalāči'' plkst.13.30 tiks stādīti ozolu jaunstādi. Pirmais Bībeles tulkotājs latviešu valodā, vācu mācītājs Johans Ernsts Gliks, savu astoņu gadu darbu pabeidza 1685.gadā. Par godu šim notikumam viņš Alūksnē iestādījis divus ozolus, kas kuplo vēl šodien. No Glika ozolu zīlēm AS "Latvijas Valsts meži" kokaudzētavā izaudzēti stādi. Pateicoties Latvijas Evanģeliski luteriskās baznīcas iniciatīvai, šos ozolus stāda visā Latvijā– pie baznīcām, draudžu mājām arī citviet, ar vēlējumu un piemiņas zīmi. 

Datums: 2022. gada 29. septembris