Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Par Priekuļu apvienību

Cēsu novada Priekuļu apvienībā, ko veido četri pagasti Mārsnēni, Liepa, Priekuļi un Veselava. Katrs pagasts ir bagāts ne tikai ar skaistu dabu, bet arī senām tradīcijām un nozīmīgiem kultūras objektiem. 

Priekuļu apvienības teritorija ir bagāta mainīgo reljefu, lielākām un mazākām upītēm, iežu atsegumiem un alām. Apvienības teritorija ir vieta, kur baudīt neskartas dabas skaistumu un nesteidzīgu atpūtu. Priekuļu apvienības teritorijā atrodas vairāki aizsargājamie dabas pieminekļi, kā Līču-Laņģu klintis, kas kilometra garumā kā klinšaina krauja ar daudzveidīgām formām periodiski pazūd un atkal parādās vietām pat 30 m augstumā.

Priekuļu apvienību no rietumiem norobežo Latvijas garākā upe Gauja, kura kopā ar pieteku Raunu un novada mazajām upītēm – Rauni un Vaivi – veido gleznainas ainavas ar iespaidīgiem smilšakmens atsegumiem. 

Priekuļu apvienībā ir bagātas kultūras pasākumu tradīcijas. Tiek organizēti ikgadēji apvienības svētki kādā no pagastiem. Svētkos piedalās un savu talantu demonstrē  vietējie deju kolektīvi un sporta komandas. Visas dienas garumā notiek dažādas spēles, koncerti un citas aktivitātes, ko labprāt apmeklē tuvāki un tālāki viesi.

Priekuļu apvienības teritorijas kopplatība: 301,8 km2

Iedzīvotāji Priekuļu apvienības teritorijā: 8256 (2020.g.)Pēc 2021.gada novadu reformas jaunajā Cēsu novadā apvienoti: Amatas pagasts, Cēsu pilsēta, Drabešu pagasts, Dzērbenes pagasts, Inešu pagasts, Jaunpiebalgas pagasts, Kaives pagasts, Liepas pagasts, Līgatnes pilsēta, Līgatnes pagasts, Mārsnēnu pagasts, Nītaures pagasts, Priekuļu pagasts, Raiskuma pagasts, Skujenes pagasts, Stalbes pagasts, Straupes pagasts, Taurenes pagasts, Vaives pagasts, Vecpiebalgas pagasts, Veselavas pagasts, Zaubes pagasts, Zosēnu pagasts.

Jaunā Cēsu novada dome 19 ievēlētu deputātu sastāvā darbu sāk 2021.gada jūlijā.

Cēsu novada teritorija: 2668,13 km2

Cēsu novada iedzīvotāju skaits: 44 842Informācija par domes darbu ŠEIT.