Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Atbalsts Ukrainai

Інформацію щодо прибуття до Латвії можна знайти нижче.
ENG below.
 
Kopsavilkums
 
  • Latvijas valsts un sabiedrība sniedz vienotu un koordinētu palīdzību Ukrainai un Ukrainas bēgļiem.
  • Aicinām ikvienu valsts iedzīvotāju, kurš vēlas sniegt palīdzību ukraiņiem, reģistrēties ŠEIT.
  • Cēsu novada pašvaldība aktīvi iesaistās atbalsta sniegšanā. Vairāk lasi ŠEIT.
  • Cēsu novada pašvaldības Ukrainas bēgļu krīzes 24/7 tālrunis - 26122098. Sabiedrības integrācijas fonda telefona numurs palīdzības sniegšanai: 27380380.
  • Darba devējus, kuriem ir iespēja piedāvāt darba vietas Ukrainas kara bēgļiem, aicinām darba vietas pieteikt, aizpildot ŠO FORMU.
  • If you are Ukrainian and looking for help, please see full information about support from Latvian State HERE.
 

 
Kas notiek Ukrainā?
 
Ceturtdien, 24.februārī, Krievijas Federācija iebruka Ukrainā un realizē vienpusējas, agresīvas militārās darbības pret Ukrainu. Cēsu novada domes deputāti pieņēma rezolūciju, kurā nosoda militāro uzbrukumu Ukrainai un tās tautai.
 
Cēsu novada vēsture nesaraujami saistīta ar Latvijas Republikas neatkarību un tās aizstāvēšanu. Mēs zinām, cik dārga ir brīvība un cik svarīgi par to cīnīties. Esam par mieru un brīvu, suverēnu valstu sadarbību.
 
Cēsu novada pašvaldība sākusi informācijas apkopošanu no novada iedzīvotājiem, uzņēmējiem, NVO u.c., kuri vēlas un spēj sniegt jebkāda veida praktisku palīdzību sagaidāmajai cilvēku plūsmai, kas bēg no karadarbības Ukrainā.
 
Cēsu novada pašvaldība aicina ikvienu iedzīvotāju iesaistīties un sniegt palīdzību Ukrainas tautai!
 

 
Ukrainas atbalsta info centrs
 
Cēsīs, Jāņa Poruka ielā 8 atvērts Ukrainas atbalsta info centrs, kurā Ukrainas kara bēgļiem būs iespējams uzzināt par dažāda veida valsts un pašvaldības piedāvāto palīdzību, kā arī vietējiem iedzīvotājiem par atbalsta iespējām Ukrainas kara bēgļiem. 
 
Informācija par centra darbību pa tālruni 26377658. Vairāk lasi ŠEIT.
 

 
Kā es varu palīdzēt?
 
Ja privātpersona vēlas piedalīties humānās palīdzības sniegšanā – mantas patur pie sevis mājās gatavībā, bet tās piereģistrē šeit un tur gatavībā. Koordinatori sazināsies un sniegs informāciju. Aizpildāmā formā atrodama ŠEIT.
 
Aicinām sniegt palīdzību caur reģistrētajiem palīdzības sniedzējiem, caur šo mājas lapu: www.ukraine-latvia.com.
 
Aicinām nenodarboties ar pašdarbību! Neverificēti ziedojumi / palīdzības sniegšana var nesasniegt iecerēto mērķi.
 
Sabiedrības integrācijas fonda telefona numurs palīdzības sniegšanai: 27380380
 
Vienlaikus informējam, ka iespējams ziedot pārtiku un apģērbu nodošanai Ukrainas tautai Ukrainas teritorijā zvanot pa šo telefona numuru: 29116906 (Gints Berneckis), 25922839 (Elīna Krastiņa). Ziedojumu pieņemšanas vieta: Raiņa iela 27, Cēsis. Pirms preču nodošanās aicinām sazināties ar Gintu.
 
Ja līdz šim neesi palīdzējis, nesatraucies, jo Ukrainai būs nepieciešama palīdzība vēl ilgstoši – arī pēc kara.
 

 
Cēsu novada pašvaldības palīdzība
 
“Mūsu uzdevums šobrīd – apzināt visas rezerves un potenciālos palīdzības sniegšanas vietas. Taču skaidrs, ka bez iedzīvotāju iesaistes varam arī neiztikt, tāpēc vēlamies sagatavoties laikus. Aicinu visus kaut vai ieskatīties anketā, lai apdomātu, kādu palīdzību potenciāli varētu piedāvāt. Ziniet, ka pašvaldība darīs to pašu,” akcentē Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs.
 
Cēsu novada pašvaldības Ukrainas bēgļu krīzes 24/7 tālrunis - 26122098.
 
Cēsu novada pašvaldība ieguldījusi 25000 EUR Ukrainas atbalstam, organizē transportu un mājas patvēruma meklētājiem, organizē izglītības, nodarbinātības un psiholoģisko atbalstu. Vairāk par pašvaldības atbalstu lasi ŠEIT.
 
Tāpat Cēsu novada pašvaldība aicina ziedot Ukrainas cilvēkiem ŠEIT.
 

 
Nodarbinātība

Cēsu novada pašvaldība aicina novada uzņēmējus iesaistīties, būt atbalstošiem un sniegt informāciju par darba iespējām, ko tie gatavi piedāvāt Ukrainas kara bēgļiem. 

Darba devējus, kuriem ir iespēja piedāvāt darba vietas Ukrainas kara bēgļiem, aicinām darba vietas pieteikt, aizpildot ŠO FORMU.
 

 
Kur meklēt informāciju par Ukrainā notiekošo?
 
Aicinām patērēt tikai uzticamus ziņu kanālus - LSM.lv, LTV1, LTV7.
 

 
Informācija par ierašanos un uzturēšanos Latvijā cilvēkiem no Ukrainas pieejama latviešu, krievu un ukraiņu valodā.
Information on arrival and stay in Latvia is available to people from Ukraine in Latvian, Russian and Ukrainian languages
 

 
Ask for help 
 
Ukrainian citizens fleeing the war are warmly welcomed by the Republic of Latvia and its citizens in these challenging times. We are ready to provide you with accommodation, food, and other necessary help.
 
If you are a resident of Ukraine:
When crossing the Latvian border, contact Society Integration Foundation and you will receive all the support (residence permits, accommodation, jobs, food, medicine, schools) call +371 27380380 (available 24/7)
To get support in Riga call +371 80000800 (available 24/7).
Telegram: t.me/ukrainelatvia
Full information about support from Latvian State HERE.