Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Pamatinformācija

Eduarda Veidenbauma memoriālais muzejs ''Kalāči''

Adrese: ''Kalāči'', Liepas pagasts, Cēsu novads, LV- 4128
Koordinātes: 57.3956, 25.4780
Tālrunis: +371 25601677
E-pasts: kalacu.muzejs@cesunovads.lv
Jaunākā informācija: Facebook@Ed.Veidenbauma.muzejs
Muzejs sāk sezonu no 15.05.

Darba laiks no otrdienas līdz svētdienai no pulksten 10:00 līdz 17:00. Muzeju iespējams apmeklēt ārpus darba laika iepriekš piesakoties.

Muzeja teritorijā un telpās iespējams rīkot ģimenes viesības un citus pasākumus. Par cenām un iespējām sīkāka informāciju var saņemt, zvanot uz muzeja tālruni, vai rakstot e-pastu.

Eduarda Veidenbauma (1867-1892) memoriālais muzejs ''Kalāči'' atrodams braucot pa Cēsu – Smiltenes ceļu, 16 kilometrus no Cēsīm, ceļa dienvidu malā. Te no piektā dzīves gada aug, mācās, strādā un arī mirst slavenais latviešu dzejnieks. Kā muzejs ''Kalāči'' pastāv no 1958.gada, taču interesenti jau ilgi pirms tam ir apmeklējuši šo vietu, lai iepazītos ar Veidenbauma dzīvi un daiļradi.

Plašajā dārzā redzēsiet Eduarda Veidenbauma pieminekli (autors Laimonis Blumbergs). Tepat arī Eduarda tēva stādītie ozoli. Dārza stūrī paslēpusies neliela guļbūve, ēka ar augstu slieksni un apsūnojušu salmu jumtu. Tā ir bieži daudzinātā Veidenbauma klētiņa, kurā dzejnieks mitinājies pa vasarām. Gulta, grāmatu skapis, veļas rullis, kuru Eduards izmantoja galda vietā. Te viņš mācījās, rakstīja un skoloja jaunāko brāli un māsu. Māja ar augļu dārzu un puķu dobēm.

Te ir apskatāma ekspozīcija par Eduardu Veidenbaumu un dzejnieka memoriālās lietas. Apmeklētājus gaida arī izstāžu zāle, kur vienkopus var redzēt Latvijā plašāko Vidzemes lāžu izstādi un iepazīties ar 19. un 20.gadsimta saimniecības piederumiem. Katru gadu tiek mainītas arī mākslas darbu izstādes. 

Kā tradīcija kļuvuši pasākumi maija pēdējā svētdienā un oktobra pirmajā svētdienā, kad muzejā notiek dzejniekam veltīti pasākumi un, protams, neiztrūkstoši arī muzeju nakts.
Dīķmalā īsta melnā pirts kā arī iekārtota piknika vieta, kur pēc ekskursijas jauki pasēdēt pie ugunskura, atpūtinot kājas un apēdot līdzpaņemtās sviestmaizes.Piedāvājam apmeklēt muzejpedagoģiskās programmas:

''E. Veidenbauma iedvesmota dzejas stunda'' I
Kam?  9.–12.klases skolēniem, grupā līdz 20 cilvēkiem / ir iespējams apvienot ar kādu no citām programmām, ekskursiju gida pavadībā, dalot klasi uz pusēm.
Cik? 40 min–1,5h, 10 EUR + ieejas biļetes.
Kas? Interaktīva nodarbība, kuras laikā ar sajūtām, noskaņām, asociāciju spēles palīdzību tiek iepazīta E. Veidenbauma dzeja.''E. Veidenbauma iedvesmota dzejas stunda'' II
Kam? 5.– 9. klases skolēniem, grupā līdz 20 cilvēki / ir iespējams apvienot ar kādu no citām programmām, dalot klasi uz pusēm.
Cik? 40 min – 1,5h, 10EUR+ ieejas biļetes.
Kas? Interaktīva nodarbība – iepazīšanās ar E. Veidenbauma dzeju, dzejas radīšanas darbnīca, izmantojot spēles, neformālās izglītības metodes, “spēlēšanās ar dzeju”.''Ed. Veidenbauma personības un vērtību iepazīšana''
Kam? 9.–12.klases skolēniem, līdz 20 cilvēku grupa / ir iespējams apvienot ar kādu no citām programmām, dalot klasi uz pusēm.
Cik? 1h – 1,5h, 10EUR + ieejas biļetes.
Kas? Ed. Veidenbauma personības un vērtību iepazīšana, salīdzināšana ar savām vērtībām izmantojot dažādas neformālās izglītības metodes un spēles.Labbūtība un radošā rakstīšana "Kalāčos"
Kam? Pieaugušajiem, grupās  3 līdz 12 cilvēkiem.
Cik? 2h-3h, 5EUR no personas.
Kas? Dzejas terapijā, radošajā rakstīšanā balstīat nodarbība savas labbūtības stiprināšanai, atpūtai no ikdienas.''Pazudis Veidenbaums''
Kam? 7.–12. klašu skolēniem. Grupā līdz 20 cilvēki/ ir iespējams apvienot ar kādu no citām programmām, dalot klasi uz pusēm.
Cik? 1h, 10EUR + ieejas biļetes.
Kas? Mini izlaušanās no E. Veidenbauma muzeja bēniņiem, pildot interesantus uzdevumus un atklājot faktus par E. Veidenbaumu un orientēšanās spēle pa muzeja teritoriju, meklējot atbildes uz jautājumiem par Ed. Veidenbaumu un muzejā esošajiem objektiem.''Eduarda un Kārļa piedzīvojumi ''Kalāčos''
Kam? 1.- 4.klase, pirmsskolas vecāko grupu audzēkņi, grupā līdz 25 cilvēki
Cik? 40min-1h, pirmsskolas bērniem - bez maksas, skolniekiem – ieejas biļetes
Kas? Programma ar radošām un izglītojošām aktivitātēm, lai iepazītu muzeju un bērnu dzīvi laukos pirms 150 gadiem.  
Programmas pieejamas klātienē, izbraukumos un attālināti.Ekskursija gida pavadībā pa muzeju un tā apkārtni – 40min – 1,5h – Ieejas biļetes (skatīt cenrādi)
Grupas lielums – līdz 30 cilvēkiem

Maksa par biļetēm:

  • uzrādot apliecības: ICOM biedriem, Latvijas muzeju darbiniekiem
  • programmas - 10EUR no grupas līdz 20 personām;
  • labbūtības programma - 5EUR no personas;
  • pirmskolas vecuma bērniem, bāreņiem un bez vecāku gādības palikušajiem bērniem, invalīdiem, bērnunamu, internātskolu, speciālo skolu, specializēto sociālās aprūpes centru audzēkņiem; skolotājam/ai vai audzinātājam/ai, kas pavada audzēkņu grupu) – bez maksas.

Programmām iespējams pieteikties zvanot uz Tālr. 25601677 vai rakstot uz e-pastu: kalacu.muzejs@cesunovads.lv