Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Veselavas ķīru kolonijā konstatēta putnu gripa; aicina ievērot drošības noteikumus

Veselavas ķīru kolonijā konstatēta putnu gripa; aicina ievērot drošības noteikumus

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) informē, ka Cēsu novada Veselavas pagastā Bērziņu dīķī mītošajā ķīru kolonijā ir konstatēta putnu gripa.

Pēc PVD un SPKC ieteikuma Cēsu novada pašvaldība aicina dīķi neapmeklēt, tajā nepeldēties un nemakšķerēt. Šobrīd PVD veic pastiprinātas pārbaudes novada putnu novietnēs, lai pārliecinātos par biodrošības prasību ievērošanu.

Par citviet atrastiem mirušiem savvaļas putniem, īpaši – ūdensputniem, var ziņot, zvanot uz PVD uzticības tālruni - automātisko atbildētāju 67027402 vai informējot PVD Ziemeļvidzemes pārvaldi.

Lai neapdraudētu savu veselību un nepieļautu slimības tālāku izplatību, PVD aicina nekādā gadījumā neaiztikt mirušus vai slimus putnus, nenest slimus un novārgušus putnus mājās, uz dzīvnieku patversmēm vai veterinārajām klīnikām, jo tādējādi var tikt veicināta slimības izplatība.

PVD aicina ikvienu mājputnu turētāju, neatkarīgi no mājputnu skaita saimniecībā, ļoti rūpīgi ievērot biodrošības prasības un nekavējoties informēt veterinārārstu vai PVD par mājputnu saslimšanu vai pēkšņu nobeigšanos.

Informācija par augsti patogēnas putnu gripas bīstamību sabiedrības veselībai pieejama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā.

Datums: 2023. gada 15. maijs