Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Deju kolektīvam "Miķelis" - 30!

Deju kolektīvam "Miķelis" - 30!

Foto: Sintija Cērpiņa

Šogad Priekuļu Kultūras nams ir bagāts ar māksliniecisko kolektīvu jubilejām. Vēl deju grīda nebija atdzisusi no Zelta Virpuļa jubilejas pasākuma, kad 9.februāra vakarā savu trīsdesmito gadskārtu svinēja deju kolektīvs “Miķelis”. Kolektīvs ar tradīcijām,  izteiktu kolorītu un fantastisku raksturdeju interpretāciju. Iejušanās tēlā, atklājot dejas stāstu, tā ir Miķeļa vizītkarte! Deju “Netīšām es apskāvu cita vīra līgaviņu” un “Tirgus dancis” emocionālajā izpildījumā Miķelis godam ieguva augstāko balvu, ko pasniedz skatītājs ar saviem aplausiem.

Koncertu vadīja un humora pilnā gaisotnē ievilināja šī kolektīva daudzu horeogrāfiju autore Lilita Jansone. Ar lielisku akordeona spēli un asprātīgām piezīmēm, koncertu papildināja Indra Kumsāre.

Draugu un ciemiņu vidū bija deju kolektīvi no Cēsīm, Līgatnes, Rīgas, Apes, Jaunpiebalgas un Pārgaujas. Ar dažāda rakstura dejām, jubilārus sveica deju kolektīvi “Raitais solis” un “Saulgrieži”, vadītājs A. Kozaks, “Zeperi”, vadītāja Patrīcija Zemniece, “Straupe”, vadītāja Rudīte Jurciņa , “Piebaldzēni” un “Metenis”, vadītāja Lāsma Skutāne  un “Dārdari” vadītāja Lilija Lipore.

Katra kolektīva stāstu, nenoliedzami, veido kolektīva vadītājs. Māra Brasliņa ieguldījums, sirsnība un pašaizliedzība ir Miķeļa ceļa pamatā. To novērtēja arī Latvijas nacionālais kultūras centrs, Cēsu novada domes vadības, Priekuļu apvienības pārvaldes, kā arī kultūras pārvaldes vadītāji un pārstāvji, - Atis Egliņš-Eglītis, Evita Šīrante un Zane Neimane.

Priekuļu ciemā jau gaiļi dziedāja, bet koncerta saviesīgā daļa vēl nebija beigusies. Asprātīgie kolektīvu un draugu apsveikumi pārspēja cits citu. Nepiespiestā un vieglā noskaņā tika ievilināti visi klātesošie.

Deju kolektīvs “Miķelis” savu jubileju izdancoja un nosvinēja no sirds!

Deju koncerta fotogalerija aplūkojama ŠEIT.

Priekuļu Kultūras nama
pasākumu organizatore
Inga Cipe

Datums: 2024. gada 21. februāris